بعضی آدما هستن که همیشه جمع بزرگی از دوستان رو دور خود دارن، گروهی هم هستن که همیشه بیرون از جمع صمیمی ان و با ناراحتی بهش نگاه می کنن. اگه شما یکی از این آدمای تنها و بیگانه هستین، وقتش رسیده که از لاک تون بیرون بیایید و دوستان بیشتر و جدیدی پیدا کنین.

این ۱۰ نکته به شما واسه دوست یابی کمک می کنه.

 

۱. خودتون باشین

۱۰ نکته واسه این که دوستان بیشتری داشته باشین آموزشی

هیچکی یک آدم حقه باز رو دوست نداره. اگه خودتون نباشید، این شما نیستین که دارین با کسی دوست میشید، بلکه کسی که دارین نقشش رو بازی می کنین داره با بقیه دوست می شه. وقتی شما اونقدر با طرف مقابل صمیمی شید که خود واقعی تون رو نشون بدین، ممکنه مورد استقبال واقع نشید، چون آدمی متفاوت با چیزی که وانمود می کردین هستین. بذارین کسی که می خواید با اون دوست شید خود واقعی تون رو بشناسه.

اگه خوندن این مقاله وقت خیلی از شما میگیره می تونین واسه آشنایی با خلاصه ای از اون، ویدیوی زیر رو ببینین.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

۲. از کسائی که می شناسین شروع کنین

حتی اگه دوستان زیادی نداشته باشین شاید افراد بسیاری هستن که اونا رو می شناسین. با آشناها رابطه برقرار کنین و با دوستان قدیمی که مدت زیادیه اونا رو ندیده اید تماس بگیرین. اهمیت دوستانِ دوستان تون رو فراموش نکنین. ممکنه فقط از راه رابطه با دوستان تون و دوستان اونا، با افراد بسیار جالبی آشنا شید. اگه از شما دعوت کردن با اونا بیرون برید قبول کنین؛ اگه در خونه بمونین شانس آشنا شدن با افراد جدید رو از دست میدید.

۳. از فناوری کمک بگیرین

۱۰ نکته واسه این که دوستان بیشتری داشته باشین آموزشی

هر نوع گروه آنلاین بخواهید در اون شرکت کنین رو می تونین در اینترنت پیدا کنین. خیلی از اونا گروه های محلی هستن که واسه فعالیتایی هم برنامه ریزی می کنن. مثلا سایت لیف لت (LeafLet) فضای بسیار خوبی واسه آشنا شدن با افراد جدیده. این سایت دارای بخشی مربوط به رویدادهاییه که می تونین در اونا شرکت کنین. از این راه می تونین با افرادی که علایق و طرز فکری مثل شما دارن آشنا شید.

۱۰ نکته واسه این که دوستان بیشتری داشته باشین آموزشی

۴. فکرتون رو باز کنین

اگه هر جا می روید با دیدگاه انتقادی و قضاوت گرانه مردم رو نگاه کنین، شاید نمی تونین دوستان زیادی پیدا کنین. پذیرای افراد، عقاید، دیدگاه ها، موقعیتا و در کل چیزای جدید باشین. با این روش می تونین دوستان جدید زیادی پیدا کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ نشونه سرطان که زنان نباید ندیده بگیرن

۵. سؤال بپرسید

۱۰ نکته واسه این که دوستان بیشتری داشته باشین آموزشی

وقتی افراد جدیدی رو ملاقات می کنین درباره خودشون از اونا سؤال کنین. نه فقط واسه این که اونا رو بهتر بشناسین، بلکه جدا از اینکه اون با این کار به اونا نشون میدید که زندگی اونا براتون جالبه و اونا هم بیشتر به شما اعتماد می کنن.

۶. اجتماعی باشین

تنها راه آشنا شدن با آدمای جدید اینه که اجتماعی باشین و با اونا برخورد داشته باشین. اگه نمی دونین از کجا باید شروع کنین، عضو یه گروه اجتماعی یا یک انجمن شید. کارای داوطلبانه انجام بدین و دوره های جور واجور رو بگذرونین. حتما در انجمنا عضو شید و اگه به مهمانیا دعوت شدید حتما برید.

۷. تکیه بعضی وقتا باشین

۱۰ نکته واسه این که دوستان بیشتری داشته باشین آموزشی

اگه می خواید دوستی داشته باشی، باید خودتون هم واسه اون یک دوست باشین. این یعنی وقتی دوستتون به شما احتیاج داره باید بهش کمک کنین. اگه دوستتون نصف شب زنگ زد و گریه کنان به شما گفت که نامزدی اش به هم خورده، تلفن رو قطع نکنین. شاید شمام خسته باشین، ولی مطمئن باشین اون حالش از شما بدتره. اینکه اون به شما زنگ زده نشون می ده که شما رو دوست خودش می دونه، پس اون دوستی باشین که اون انتظارش رو داره (حمایت از بقیه جزو عادات گفتاری افراد دوست داشتنی برشمرده شده).

۸. در تماس باشین

خیلیا بعد از مدت کوتاهی ارتباطشان رو با کسائی که با اونا آشنا می شن از دست میدن. این روزها با اینترنت و وسایل اجتماعی دیگر این نگرانی وجود نداره. حتی می تونین دوستان قدیمی تون رو پیدا کنین و دوباره با اونا رابطه برقرار کنین.

۹. عضو گروه های کاری شید

۱۰ نکته واسه این که دوستان بیشتری داشته باشین آموزشی

شاید در محل کارتون گروه هایی باشن که در موردای خاصی فعالیت دارن. مثلا ممکنه گروهی در ساعات ناهار پیاده روی یا ورزش کنن. در فعالیتایی که در محل کارتون جریان داره شرکت کنین تا با دوستان جدید زیادی آشنا شید.

۱۰. زود اطلاعات ندین

هر چند باید با دوستان نزدیک تون روراست باشین، اما نباید زودتر از موقع مناسب اطلاعات زیادی راجبه خودتون لو بدین. این کار معمولا واسه طرف مقابل ناخوشاینده. وقتی اون هنوز شما رو خوب نمی شناسه، شاید دلش نمی خواد جزئیات شخصی خاصی رو درباره شما بدونه. این اطلاعات رو تا رسیدن زمان مناسب با کسی در بین نذارین .

منبع : lifehack

دسته‌ها: آموزشی