معتبربودن مقیاسیه واسه امتحان آروم ماندن موقع فشارهای جور واجور. ذهن، شما رو به طرف مشکلات و مشکلات میکشونه و سختیای ایجاد ارتباطات رو به شما یادآور می شه. اما اگرشخصی معتبر و باتجربه باشین، اجازه میدید که هرچیز روند طبیعی خود رو پیش بگیره.

۱. به دنبال تأیید بقیه نباشید

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

شخصی که از اعتبار لازم برخورداره، همیشه به دنبال تأیید بقیه نیس. این فرد یه جور تایید و تأییدیه ی داخلی در خود احساس می کنه. رسیدن به اینجور مرحله ای به صرف زمان، کسب علم، سعی و تمرین و انعطاف پذیری احتیاج داره.

وقتی خود رو وابسته به تأیید بقیه نمی کنین، احساس آزادبودن در وجودتون جاری می شه. کارکرد عالی شما در هر کاری باعث می شه به تواناییای تون اعتماد کنین و درنتیجه به شخصی معتبر تبدیل شید. در این حالت، از احساساتی مثل ناامیدی و محتاج بودن دور میشید. این دو نوع احساس از عوامل اصلی مسدودکردن فرصتا و موفقیت هستن.

افراد معتبر، به طور مؤثر از زمان استفاده میکردن، در صورت احتیاج، مهارت نه گفتن دارن و نسبت به انجام چیزی که واسه شون مهم و ارزشمنده، متعهدند. واسه اینکه شخص معتبری باشین، باید در بین خطرات جور واجور احتمالی و موجود، تصمیمایی درست بگیرین.

۲. لبخندتون واقعی باشه

واسه خوب بقیه یا مخفی کردن ناراحتیِ خود لبخند نزنید. این کار اعتبار شما رو خدشه دار می کنه و باعث می شه نامطمئن به نظر برسین. وقتی جایگاه درست خود رو در جهان هستی پیدا کنین، ناخودآگاه لبخندی رضایتمندانه بر لبان تون می شینه.

افراد موفق معمولا لبخند میزنن. واسه رسیدن به پیروزی باید از منفی بافیا و سیاهیا گذشت. هر چقدر لبخندهای زندگی تون رو بیشتر زیاد کنین، بیشتر می تونین اثرات انرژیای منفی رو در مغز از بین ببرین. مغز به شکل عادی به طرف افکار منفی تمایل داره. با لبخند، نباید اجازه ورود سیاهیا رو بهش بدین.

هر چقدر بیشتر بخندین و لبخند بزنین، الگوهای مثبت اندیشی تو ذهن تون پربارتر و پررنگ تر میشه. لبخندزدن نشون می ده اعتمادبه نفس خوبی دارین و از جایگاه تون در زندگی راضی هستین.

۳. ارزش سکوت رو بدونین

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

وقتی به ارزشای واقعی خود واقف باشین، عجله ای واسه رسیدن به موفقیت نخواهید داشت. قدرت سکوت رو دست کم نگیرید. اگه بدونین سکوت چقدر ارز ش منده، فضایی امن و آروم واسه خود جفت و جور می کنین.

سکوت به شما اجازه می ده شنونده ای مؤثر باشین. همه دوست دارن بقیه حرف هاشون رو بشن، به اونا توجه نشون بدن و موقعیتشان رو بفهمن. اگه این میل و احساس رو در بقیه ارضا کنین، همه به طرف شما جذب می شن. واسه معتبربودن باید شنونده ی خوبی باشین. قبل از جواب دادن به حرفای بقیه، تموم وکمال به حرف اونا گوش کنین.

گوش کردن مؤثر، به شما کمک می کنه به عمق حرفای طرف مقابل پی ببرین و با ذهنی باز بتونین اظهارنظر و همراهی کنین. سکوت نشونه هوش، خرد و اطمینان خاطر شماس. اگه خوب گوش کنین و بعد نظر بدین، خردمندتر و معتبرتر به نظر می رسه.

۴. مسئولیت پذیر باشین

اگه می خواید شخص معتبری باشین، هیچ وقت مسئولیت کاراتون رو به گردن دیگری نیندازید. در خود، منبعی از اعتمادبه نفس و کنترل بسازین تا به کمک اون، تصمیما و اقدامات زندگی تون رو خودتون به دست بگیرین.

با این روش، اعتمادبه نفس تون بالا میره و بیشتر به دنبال موقعیتای رهبری و مدیریت می روید. این روش، قدرت سازماندهی و رویارویی با مشکلات و رقابتا رو در شما تقویت می کنن. دست از رفتارهای کودکانه وردارین و سعی کنین مثل فردی بالغ رفتار کنین. واسه رسیدن به بلوغ، باید مسئولیت کاراتون رو برعهده بگیرین.

یادتون باشه بقیه مسئول شکستا و شکستاتون نیستن. از شکستای خود درس بگیرین و سنگا و مشکلات رو به پلی تبدیل کنین واسه صعود به قله های موفقیت.

۵. چاپلوسی نکنین

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

پاچه خوار نباشید. واسه اینکه شخص معتبری باشین، لازم نیس همیشه از بقیه تعریف کنین. با این کار درواقع بی اعتبار میشید. در برخورد با همه، حتی مدیران بالادست خود، روشنی و راستی داشته باشین.

وقتی تملق می گین، نه تنها طرف مقابل از این کار دروغین لذت نمی برد، بلکه متوجه قصد شما واسه جلو بردن کار خودتون هم میشه. واکنشایی واقعی و به موقع از خود بروز بدین تا اعتبار بیشتری در چشم بقیه پیدا کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ نوع ادویه و داروی گیاهی مناسب واسه لاغری

۶. خودتون رو دوست داشته باشین

پایدارترین رابطه هر فرد در زندگی، رابطه ایه که با خودش داره. خوشحالی و رضایت، درون هر فرد شکل میگیره و باعث به وجودآمدن اعتبار می شه. از این فرمول غلط و تکراری پرهیز کنین: «اگه موفق بشم…رضایت و خوشحالی به سراغم خواهد اومد.»

این روند برعکسه. واسه موفق شدن اول باید شادی و انرژی رو به زندگی تون وارد کنین. واسه شادبودن باید به اندازه کافی به خودتون رسیدگی کنین: خوب بخوابید، خوب بخورین و سالم باشین، حواس تون به احساسات و افکارتان باشه و این افکار و احساسات رو به طرف حق شناسی و راه حلای مثبت جهت بدین.

افراد معتبر، ویژگی مهم دیگری هم دارن: اونا همون شخصی هستن که ادعا می کنن. هیچ نقابی ندارن و خودِ خودشون ان. این افراد ازنظر احساسی به ثبات رسیدن و نتیجه این ثبات هم خردمندی اونا در رفتاره، خردمندی و اعتباری که واسه بقیه هم به درد بخور هستش.

۷. قبول کنین که جایزالخطایید

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

همه ما انسانیم و امکان بروز خطا در رفتارمون هست. قبول کنین که بعضی وقتا دچار اشتباه میشید و ضعفایی دارین که لزومی نداره مخفی شون کنین. هیچ وقت ادعا نکنین همه چیز رو بلدین و میدونید.

اگه لازم شد، از بقیه کمک و کمک بخواهید. فروتن باشین و در موردایی که ضعف دارین، خواهان کمک باشین. حواس تون باشه که همیشه در جنگ و رویارویی با رقابتا و مشکلاته که قوی میشید و شانس بیشتری واسه کسب موفقیت پیدا می کنین.

۸. خودتون رو بشناسین

بدونین کی هستین و چه خواستهایی دارین. واسه اینکه شخص معتبری باشین، باید خوب خودتون رو بشناسین. زمین بخورین و دوباره بلند شید. پستیا و بلندیای زندگی شما رو قوی و باتجربه و آخرش معتبر و قابل اطمینان می کنه.

واسه رشد شخصیت تون به خود اعتماد کنین و بی ترس و دلهره جلو برید. منعطف باشین؛ در این صورت به خودتون اعتماد بیشتری پیدا می کنین. وقتی شکست می خورید و دومرتبه با همت و اراده از جا بلند میشید و موفقیتا رو در آغوش می گیرین، در نظر بقیه اعتبار فوق العاده ای کسب می کنین. در این طور مواقع، همه به چشم کسی به شما نگاه می کنن که توانایی مدیریت و رهبری رقابتای سخت رو داره.

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

۹. قضاوت نکنین

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

با اطلاعات سطحی و ناقصی که در اختیار دارین، درباره بقیه قضاوت نکنین. حسادت رو هم کنار بذارین. این ویژگیِ بد یکی از دلایل ضعف و ناتوانی شماس. وقتی نمی دونین چه بر سر بقیه اومده و داستان شون چه شروع و پایانی داشته و خلاصه اطلاعات کافی ندارین، دور قضاوت کردن رو خط بکشین.

در اینجور موقعیتایی قضاوت شما نشونه ضعف تونه. اگه به ارزشای تون واقف باشین، هیچ وقت دست به اینجور قضاوتایی نخواهید زد. به جای نامهربانی و قضاوتای بی مورد، سکوت رو انتخاب کنین. شما خودتون هم تجربه های ریزودرشتی در زندگی داشته اید. پس بقیه رو درک کنین و قضاوت رو کنار بذارین. قبل از قضاوت فکر کنین و با بی خردی و نامهربانی درمورد بقیه صحبت نکنین.

۱۰. شکست رو قبول کنین

از شکست نترسین. اگه خطر کنین، نتیجه بعضی وقتا شکسته و بعضی وقتا پیروزی، اما اگه دست روی دست بذارین و پشیمون باشین، هیچی نصیب تون نمیشه. هیچ صیادی در جوی حقیری که به چاله ای می ریزه، مروارید صید نمی کنه.

افراد معتبر، باانگیزه ان و هر شکستی رو مقدمه ای واسه پیروزی میدونن. وقتی شکست می خورید، برگردید و ببینین دلیل چی بوده و ازنو شروع کنین. تجارب به درد بخور قبلی رو هم به کار بگیرین. شکستای قبلی، چراغ راهنمای خوبی واسه باخبر شدن از نبایدها در راه آینده شمان.

واسه اینکه شخص معتبری باشین، باید قوی شید و بمونین. باید خود رو بشناسین و با انرژی به دنبال فتح قله های پیشِ رو باشین. افراد معتبر با شرافت و اخلاق زندگی می کنن و با شناخت و اعتماد به خودْ قدرت، خرد و آرامش رو وارد زندگی شون می کنن.

۱۰ نکته واسه اینکه شخص معتبری به نظر برسیم آموزشی

شکستا رو قبول کنین، از اونا درس بگیرین و با قدرت و اعتمادبه نفس به طرف خواستها و آرزوها ی تون پرواز کنین. شما بهترینید، باور کنین. هیچ دلیلی واسه نقض این گزاره وجود نداره دوست من. 


دسته‌ها: آموزشی