هر کسی دلش می خواد به خاطر انجام کار خاصی شناخته شده باشه. ممکنه اهل تماشای برنامه های گردشگری نشنال جئوگرافیک باشین، راجبه نوآوران برنده ی جایزه ی نوبل بخونین یا شخصیتای داستانی رو دنبال کنین تا در خیالتان در ماجراجویی هاشون شریک شید. ولی اگه واقعی به زندگی فعلی تون نگاه کنین، واقعا دارین واسه رسیدن به زندگی ایده آلی که همیشه آرزویش رو داشته اید سعی می کنین؟ در این مقاله، درباره ۱۰ نقل قولی می خونین که می تونن زندگی تون رو عوض کنن.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

درسته که رئیس جمهور نیستین یا زندگی مرفه و بی نگرانی ای ندارین، اما اگه همه نیروای داخلی تون رو به کار بگیرین می تونین عظمت و افتخاری که می خواید رو به دست بیارین. اما اول باید زندگی واقعی رو تجربه کنین.

وقتی نا امید و سرخورده میشید و به یک محرک احتیاج دارین تا به شما انگیزه بده و توان از دست رفته تون رو باز گردونه، این سخنان که حاصل تفکر و تجربه بعضی از بزرگترین اندیشمندان تاریخه می تونه الهام بخش شما باشه تا دوباره قدرت کنترل سرنوشت خود رو به دست بیارین.

۱۰. دکتر سوس:

بعضی وقتا ارزش یک لحظه رو متوجه نمی شیم تا زمانی که تبدیل به یک خاطره شه.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

دکتر سوس (Dr. Seuss) به خاطر داستانا و شخصیتای عجیب و غریبی که ایجاد کرده معروفیت داره، اما نقل قولای الهام بخش و کنایه آمیز اونو هم میشه بر دیوارای سراسر دنیا دید. این موضوع نشون دهنده ی وجود جهانی بینش و باور ی اوست. هر کجای دنیا که باشین کلمات اون واسه شما قابل درکه و به شما انگیزه می ده.

خیلی وقتا، به ویژه در موقعیتای نا آرومی و استرس، فراموش می کنیم که باید در لحظه زندگی کنیم. اما همین زمانای سخته که با ارزش ترین درسای زندگی رو به ما یاد می ده. بد ترین اتفاق ممکن اینه که توانایی دیدن ارزش تجربیات خوب و بد در کنار هم رو از دست بدیم. همه چیز به زاویه دیدتون بستگی داره. نباید بدون درس گرفتن از کنار شکستا و موفقیتا ی زندگی بگذریم. واسه فکر کردن به این موقعیتا وقت بذارین، اما هیچوقت فراموش نکنین که باید در لحظه زندگی کنین.

۹. نلسون ماندلا:

منو طبق موفقیت ام قضاوت نکنین، بلکه طبق دفعاتی که زمین خوردم و دوباره بلند شدم، قضاوتم کنین.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

همیشه لحظاتی فرا می رسن که با چالشی روبه رو میشید که قدرت داخلی و باور شما به انسانیت رو مورد آزمایش قرار می ده. همین لحظات هستن که شخصیت و انسانیت شما رو سبک و سنگین میکنه.

بهترین نصیحتی که من تا به حال شنیده ام اینه: به غریزه ات اعتماد کن و هیچوقت نا امید نشو. این نصیحت همیشه موثر بوده. شاید این موضوع با داستان زندگی نلسون ماندلا زیاد در رابطه نباشه، ولی میشه اونو به سخنانش ربط داد. وقتی احساس می کنین کاری که انجام میدید بی نتیجه یا همکاری هاتون ندیده گرفته می شه، بازم به کارتون ادامه بدین. حتی اگه هیچکی اهمیت نده، فقط همین رضایت و خوشحالی که در خودتون احساس می کنین ارزش سعی و جنگ رو داره. فقط تصور کنین اگه همه ما سختیای زندگی رو به عنوان وسیله ای واسه رو کردن قدرتا ی داخلی مون می دیدیم چه می شد؛ در اون صورت همه تبدیل به ارتشی می شدیم که همیشه آماده ی فتح جهانه.

۸. وینس لومباردی:

چیزی که هویت ما رو مشخص می کنه اینه که با امکاناتی که در دسترس داریم چه کاری انجام میدیم.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

آرزو داشتم در لیگ راگبی امریکا بازی می کردم فقط واسه اینکه وینس لومباردی (Vince Lombardi) مربی ام باشه. تنها پنج دقیقه شنیدن حرفای انگیزه بخش اون در اتاق رختکن می تونست هر کسی رو آماده کنه تا با قدرت یک گلادیاتور وارد زمین بازی شه.

مربیا وظیفه دارن بیشترین حد توانایی بازیکنان رو بیدار کنن. ولی کمتر کسی می تونه مثل لومباردی این کار رو بکنه. توانایی انگیزه دادن به یک اتاق پر از افرادی با مهارت ها و شخصیتای جور واجور یک توانایی خاصه که هر کسی اونو نداره.

لازم نیس حتما طرفدار فوتبال باشین یا حتی با ورزش آشنایی زیادی داشته باشین تا تحت اثر خرد این مرد قرار بگیرین. شاید تا کنون جملات اونو خونده یا حتی نقل کرده باشین بدون اینکه حتی اونو بشناسین.

۷. مایا آنجلو:

اگه از چیزی خوشت نیامد، تغییرش بده، اگه نمی تونی تغییرش بدهی دیدگاهت رو عوض کن.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

نویسنده و شاعر نامدار، مایا آنجلو (Maya Angelou) زنی با اراده بود که سادگی زندگی رو درک کرده بود. اگه وقتی توقع دارین در زندگی تون اتفاقی بیفته، وضع به نحوی که انتظارش رو ندارین تغییر کنه، چه می کنین؟ بعضی از ما نا امید میشیم، ولی بعضی سعی می کنن از موقعیت جدیدِ به دست اومده بیشترین استفاده رو ببرن.

فرصتای جدیدی که زندگی به شما می ده رو دور نریزید، گرچه اون چیزی نباشن که می خواستین یا توقع داشتین. روش جدیدی پیدا کنین تا وضعیت رو به نفع خودتون تغییر بدین. یاد بگیرین از چیزی که دارین بیشترین استفاده رو ببرین. اگه هر اتفاق غیر منتظره ای رو به جای اونکه یک شکست تلقی کنین، به عنوان یک فرصت ببینین، منفی نگری کم کم از زندگی تون دور می شه؛ بدون این انرژی منفی که شما رو عقب می کشه، می تونین از زندگی تون لذت ببرین و به جای شکایت از شرایط، فرصتا و ظرفیتای موجود در اونو ببینین.

۶. گلیندا جادوگر خوب شمال در «جادوگر شهر اُز»:

تو همیشه این قدرت رو داشتی… فقط لازم بود خودت متوجهش بشی.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

هیچکی بیشتر از خودتون شما رو نقد نمی کنه، و خیلی وقتا این ترس و دودلی خودتونه که شما رو عقب می کشه. شاید شما تواناییایی داشته باشین که هنوز اونا رو نشناخته اید. فقط در طول زندگی میشه یاد گرفت که چیجوری ظرفیتای حقیقی مون رو پیدا کنیم و قدرتای داخلی مون رو رو کنیم.

هر مرحله از زندگی مون رو که میگذرونیم تجربه جدیدی کسب می کنیم که علم و اعتماد به نفس مون رو در راه رسیدن به مقصد بعدی تجدید می کنه. در گذشته زندگی نکنین. هزاران چیز هستن که می تونن باعث شکست شما شن. شما باید خودتون رو باور داشته باشین تا فرصتهایی که سر راهتان سبز می شن رو از دست ندین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ نوع ادویه و داروی گیاهی مناسب واسه لاغری

۵. استیو جابز:

اینکه پولدار ترین فرد یک قبرستان باشم به دردم نمی خورد… چیزی که واسه من مهمه اینه که هر شب قبل از خواب بتونم به خودم بگم امروز کار شگفت انگیزی انجام دادم.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

داراییای مادی و درجه و مقام باعث خوشحالی پایدار نمی شن. یک زندگی هدفمند چیزیه که به شما انگیزه می ده تا هر روز صبح از خواب بیدار شید و با مشکلاتی که سر راهتان قرار میگیره رو به رو شید. این نوع شادی مثل یک بازی دومینوه. تا زمانی که شما کاری که دوست دارین رو انجام میدید و کاری که می کنین رو دوست دارین همه چیز خوب پیش میره و همین طور پول کافی هم به دست میارید.

یه مدت طول کشید تا من فهمیدم که واسه انجام هیچ کاری نباید منتظر وقت مناسب شد. من درحقیقت داشتم با سعی واسه به دست آوردن یک زندگی راحت به جای انجام کاری که واقعا دوست داشتم زندگی ام رو هدر می دادم.

استیو جابز علاقه اش رو دنبال کرد و این کار راه رو براش صاف کرد. ما هم واسه اینکه به این احساس رضایت در زندگیمون برسیم مجبور نیستیم چیزی مثل مک، آیپاد یا آیفون رو اختراع کنیم، فقط کافیه چیزی که دوست داریم رو دنبال کنیم.

۴. کوکو شانل:

شجاعانه ترین کار همیشه اینه که با صدای بلند فکر کنین.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

به غیر از دوستان یا دشمنان رک گویی که در زندگی داریم، عده ی کمی از افراد هستن که آزادانه منظورشان رو میگن. ولی چقدر دنیا آزاد تر می بود اگه هرکی این قدرت رو داشت که نظرات و باور هاش رو بدون ترس از مؤاخذه با صدای بلند بگه؟ در مدرسه، سر کار یا حتی موقع خرید در مغازه ما ترجیح میدیم سکوت کنیم تا اینکه حرف اشتباهی بزنیم چون می خواهیم از ایجاد موقعیتای نا آرومی زا که ما رو عصبی می کنن پرهیز کنیم.

کوکو شانل بیان کردن منظورتان نباید باعث توهین یا بددهنی شه، بلکه فقط به معنی تمرینی واسه تقویت آزادی کلام و اولویت بخشیدن به اینه. هیچکی نباید از مخالفت کردن بترسد. با آزمایش و به رقابت کشیدن باورا و نظرات همدیگه می تونیم دیدگاه های جدیدی رو بررسی کنیم، خودمون رو بهتر بشناسیم و پیشرفت کنیم.

۳. مادر ترزا:

هر کجا که قدم می ذارین عشق رو گسترش بدین. کاری کنین هرکی پیشتون میاد وقتی شما رو ترک می کنه خوشحال تر از قبل باشه.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

تعداد کسائی که حقیقتا زندگی شون رو صرف بقیه می کنن زیاد نیس، اما مادر ترزا کسی بود که کل زندگی اش رو وقف اطرافیانش کرد. اون با بودن بین نیازمند ترین و مریض ترین افراد کره ی زمین و خوشحال کردن اونا آرامش می پیدا. بدیش اینه مرگ اون که هنگام روی کار اومدن پرنسس دایانا رخ داد، به اندازه کافی دیده نشد، ولی میراثش خیلی از افرادی که موقعیت اجتماعی بالا تر از اون داشتن رو تحت شعاع قرار داده.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

آرامش

یک روز که دیگر دوست نداشتید از خواب بیدار شید و با زندگی روزمره رو به رو شید، این انرژی منفی رو به کار بگیرین تا خلاقیت تون رو تقویت کنین و از حالت روتین و تکراری زندگی تون خلاص شید و روش جدیدی در پیش بگیرین. به چه دلیل باید انرژی مون رو صرف در هم شکستن افراد کنیم، در حالی که می تونیم از قدرتمان واسه بهتر کردن زندگی اونا با حرفا و اعمال مون استفاده کنیم؟ زندگی کوتاهه و ما نباید اونو با انجام کاری که واسه ما یا دور و بریا مون شادی به همراه نداره تلف کنیم.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

۲. آبراهام لینکلن:

بیشتر مردم می تونن بدبختی و فلاکت رو تحمل کنن، واسه امتحان شخصیت یک فرد، بهش قدرت بدین.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

همه ما تا کنون، چه در مدرسه، در خونه یا محل کار وظیفه ی رهبری رو بر عهده داشته ایم. شاید کاپیتان تیم فوتبال مدرسه بودین، یا سرپرستی یک پروژه اداری رو بر عهده داشته اید، یا حتی ساده تر، اولین ماشین در صف پشت چراغ قرمز در یک خیابون یک طرفه بودین. طعم قدرت در این موقعیتا شخصیت حقیقی شما رو به آزمایش گذاشته و مشخص می کنه که اگه واقعا در موقعیتی قرار بگیرین که همه اختیارات رو بر عهده داشته باشین چه تواناییایی واسه رهبری در خود دارین.

اگه فرصتی واسه رهبری به دست آوردید، به این فکر کنین که قدرت تون روی دور و بریا تون چه تاثیری می ذاره. به جای تمرکز بر کاری که می خواید انجام شه، واسه یافتن روشایی وقت بذارین که به بقیه انگیزه می ده تا با شما همکاری کنن. تنها در این صورت مردم به شما به عنوان یک رهبر احترام می ذارن و اعتماد می کنن.

۱. رالف والدو امرسون:

سرنوشتی که قراره واسه شما رقم بخورد همانه که خودتون تصمیمش رو گرفتین.

۱۰ نقل قولی که زندگی تون رو عوض می کنه آموزشی

شما هر روز کم کم راه سرنوشت تون رو شکل میدید. اگه هر روزتون رو صرف لم دادن روی کاناپه می کنین، نمی تونین توقع داشته باشی چیزی فرا تر از حد متوسط بشین.

بدیش اینه ترس از پذیرفته نشدن، تمسخر یا حتی انتقاد مانع پیشرفت خیلی از ما می شه، ولی واسه رسیدن به اهداف بزرگ باید اول به تعادل درست برسین. با جدیت کمتری به ترس هاتون نگاه کنین و منتظر نباشید تا دنیا شما رو عوض کنه. شروع کنین به رفتار کردن مثل آدمی که می خواید باشین. اگه احساس کردین که در یک روش زندگی یا موقعیت خاص گرفتار شدین، به یاد بیارین که شما کنترل کامل شخصیتی که هر روز هستین رو در دست دارین و این قدرت رو دارین که هر لحظه که بخواهید این وضعیت رو متوقف کنین و مسیرتون رو تغییر بدین.

سرنوشت خیلی از ما رهبری یک ملت، ثبت یک رکورد گینس یا اجرای نقش اصلی در یک فیلم برنده ی جایزه ی اسکار نیس، ولی این به معنی اون نیس که شما نمی تونین زندگی پرباری داشته باشین. تا وقتی کاری که دوست دارین رو انجام میدید، هر کجا می روید شادی رو با خود می برین و کنترل ترسا و سرنوشت تون رو در دست دارین، دارین از لحظه لحظه زندگی تون بیشترین استفاده رو می برین و می فهمین که خوشحالی حقیقی چه معنایی داره.

منبع : pickthebrain.com

 


دسته‌ها: آموزشی